شرایط تدریس خصوصی در منزل

05/04/1400
زمان مطالعه : 8 دقیقه
0 نظر
شرایط تدریس خصوصی در منزل

در این مطلب شرایط تدریس خصوصی در منزل را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالب را با دقت مطالعه کنید.

نحوه ی تدریس در منزل

برای برگزاری کلاس های خصوصی شما می توانید در محل کار یا منزل و آموزشگاه و غیره اقدام نمایید البته بیشتر شاگردها تمایل دارند تا کلاس‌های خصوصی در منزل خودشان برگزار شود و این بهتر می باشد چرا که شاگردان در فضای منزل خود معمولاً راحت تر و آماده تر می باشند و می توانند به خوبی درس را فرا گیرد.

برگزاری کلاس های خصوصی در منزل شاید مزیت هایی را برای شاگردان به همراه دارد یکی از این وضعیت ها صرفه جویی در وقت دانش آموز می باشد مخصوصاً در ایام امتحانات.

البته در این سال های اخیر به خاطر وجود ویروس کرونا کلاس های خصوصی به صورت آنلاین نیز برگزار می‌شود که استقبال خوبی از آن شده است تدریس کلاس های خصوصی به صورت حضوری که در منزل برگزار شود نسبت به کلاس های آنلاین بازدهی بالاتری دارد.

برای تدریس در منزل شاگرد می‌تواند پوششی داشته باشد و رفتار نماید البته باید هم شاگرد و هم از مواردی را رعایت کنند تا به نتیجه خوبی برسد برای تدریس خصوصی در منزل شاگرد خود شاگرد نیز با آنها همکاری کند و کلاس برگزار می شود و همچنین تمریناتی که به شاگرد داده می شود جهت یادگیری بیشتر را جدی بگیرد تا بازدهی بالا همراه با نتیجه عالی کسب کند.

توجه داشته باشید که اساتیدی که برای تدریس خصوصی به منزل شاگرد می‌روند باید پوشش مناسب داشته باشند و رعایت ادب بسیار ضروری می باشد اگر نیاز باشد بین شاگرد و استاد باید قراردادی رسمی نوشته شود که حقوق دو طرف در آن رعایت شود.

یکی دیگر از شرایط تدریس خصوصی در منزل که باید مورد توجه قرار گیرد تسویه حساب استاد می‌باشد که باید معلوم شود آیا حساب استادجلسه به جلسه پرداخت می شود یا تمام هزینه در حین نوشتن قرارداد و اول شروع کار دریافت می شود.

البته برخی از کلاس های تدریس خصوصی در منزل به صورت تضمینی برگزار می شود که بحث این نوع کلاس قبول می‌کنند که حساب خود را بعد از نتیجه گرفتن شاگردان دریافت کند و این بسیار مهم است که در کلاس های تدریس خصوصی تضمینی باید خود شاگرد نیز همکاری داشته باشد تا به نتیجه عالی برسند.

تدریس خصوصی در منزل باید مانند تدریس در مدارس باشد و از قوانینی پیروی کند مانند دیر نرسیدن به کلاس. چراکه برخی از اساتید و شاگردان فکر می کنند حالا که کلاس به صورت خصوصی می باشد می توانند کمی دیرتر به کلاس بروند که این بسیار اشتباه می باشد.

آزمون های دوره در تدریس

یکی از برنامه هایی که از اهمیت بالایی در تدریس خصوصی در منزل برخورددار است آزمون های دوره ای می باشد که به صورت مشخص و برنامه‌ریزی شده می‌باشد اساتید می‌توانند هر جلسه آزمون از شاگردان خود داشته باشند تا از وضعیت تحصیلی شاگردان با خبر شده و بتوانند برنامه ریزی درستی داشته باشد البته در نظر داشته باشید که هدف از تدریس کلاس های خصوصی قبولی و موفق بودن شاگرد در کنکور می باشد .

گزارش دوره‌ای به والدین

یکی دیگر از برنامه هایی که ما در کلاس های خصوصی در منزل مد نظر داریم این است که به والدین دانش آموزان گزارش دوره‌ای داده تا والدین نیز از وضعیت تحصیلی فرزندان خود باخبر شوند و همچنین به کیفیت کاری مدرس اطمینان پیدا کنند.

مرور جلسه پیش

حتماً بهتر است قبل از شروع جلسه جدید نکات و مباحث جلسه قبل را با دانش‌آموزان و شاگردان خود مرور کنید تا به نوعی یادآوری شود با این کار شما ذهن شاگردان خود را برای درس جدید آماده خواهید کرد که بسیار بر یادگیری شاگردان تاثیر دارد.

آراستگی ظاهری

رزومه اساتید، سابقه کاری و همچنین مدارک اساتید بسیار اهمیت دارند اما در نظر داشته باشید که والدین علاوه بر این ها به آراستگی و اخلاق مدرس نیز اهمیت می‌دهند پس برای حضور در کلاس های خصوصی در منزل شاگردان خود آراستگی ظاهری خود را حفظ کنید.

شما بازدید کنندگان گرامی و والدین ارجمند می توانید جهت تدریس خصوصی در منزل با همکاران ما تماس گرفته و جهت تدریس هماهنگی های لازمه را انجام دهید. با تجربه عالی و موفقی اساتید ما داشته اند موفقیت فرزندان شما تضمینی می باشد.

شما بازدید کنندگان گرامی و والدین ارجمند می توانید جهت تدریس خصوصی در منزل با همکاران ما تماس گرفته و جهت تدریس هماهنگی های لازمه را انجام دهید. با تجربه عالی و موفقی اساتید ما داشته اند موفقیت فرزندان شما تضمینی می باشد.

دیدگاه ها