قیمت تدریس خصوصی آنلاین

1400/6/6
زمان مطالعه : 14 دقیقه
0 نظر
قیمت تدریس خصوصی آنلاین

آیا می خواهید قیمت تدریس خصوصی آنلاین را بدانید؟ عوامل تاثیر گذار در قیمت تدریس خصوصی آنلاین چیست؟

همان طور که می دانید تدریس خصوصی در مقایسه با تدریس عمومی کیفیت بالاتری دارد و در این روش دروس مورد نظر فقط به یک دانش آموز تدریس می شود که برای آن نیز یا معلم به منزل شاگرد می رود و یا تدریس به شکل انلاین انجام می شود.

بر اساس مزایای تدریس خصوصی و آنلاین، این تکنیک ارائه درس در مقایسه با روش تدریس عمومی از هزینه بیشتری برخوردار است و شاگرد باید هزینه بیشتری به معلم و استاد برای دریافت اموزش پرداخت کند.

به همین دلیل ما می خواهیم در خصوص قیمت تدریس خصوصی آنلاین با شما عزیزان صحبت کنیم و اطلاعاتی در این خصوص را به شما ارائه دهیم.

قیمت تدریس خصوصی آنلاین چه قدر است؟

قیمت تدریس خصوصی آنلاین همان طور که گفته شد بر اساس شرایط مختلفی تعیین می شود و عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تدریس خصوصی باید مشخص شوند تا بتوان قیمت تدریس خصوصی آنلاین را مشخص کرد.

اما در این رابطه لازم به ذکر است که آن دسته از کلاس های خصوصی که به صورت انلاین برگزار می شوند در مقایسه با کلاس های خصوصی که به شکل حضوری هستند، هزینه کمتری نیاز دارند و ارزان قیمت تر می باشند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت تدریس خصوصی آنلاین چیست؟

برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت تدریس خصوصی آنلاین به شرح زیر هستند:

معلم مربوطه، مدرک تحصیلی او و سابقه تدریس:

همان طور که می دانید معلم ها و اساتید از ویژگی های مختلفی بهره مند هستند و شرایط متفاوتی دارند. میزان تجربه و سابقه تدریس معلم خصوصی و همچنین مدرک تحصیلی او از جمله عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در هزینه تدریس خصوصی است که هر چه شرایط معلم بهتر باشد و از ویژگی های مهم تری برخوردار باشد هزینه تدریس او نیز افزایش پیدا می کند.

مقطع تحصیلی:

مقطع تحصیلی مساله بسیار مهمی در خصوص هزینه تدریس خصوصی آنلاین است. مسلما هزینه مربوط به تدریس دروس برای مقاطع دبیرستان با هزینه تدریس دروس به مقاطع ابتدایی بسیار بیشتر است زیرا مقاطع دبیرستان از پیچیدگی بیشتری در دروس برخوردار هستند و تدریس برای آنها نیازمند مهارت و تخصص بیشتری است.

تعداد ساعات برگزاری کلاس:

هزینه مربوط به تدریس خصوصی و آنلاین معمولا بر اساس تعداد ساعات و تعداد جلسات تعیین می شود. به عنوان مثال: معلم در خصوص 100 ساعت تدریس از دانش آموز هزینه دریافت می کند.

پس تعداد ساعات برگزاری کلاس در طی دوره موثر در قیمت تدریس خصوصی آنلاین است.

تعداد جلسات مورد نیاز

تعداد جلسات برگزاری کلاس خصوصی نیز همان طور که ذکر شد در هزینه کلاس تاثیر می گذارد و هر چه تعداد جلسات بیشتری برای فرد تعیین شده باشد هزینه نیز افزایش پیدا می کند.

اما در این خصوص باید اشاره کنیم که در ابتدای شروع به تدریس اگر هزینه تدریس را بر حسب ساعت حساب کرده باشید تعداد جلسات در هزینه آموزش تاثیر نمی گذارد. اما اگر هزینه را بر حسب تعداد جلسات تعیین کرده باشید این مساله می تواند در قسمت تدریس موثر واقع شود.

درس مورد نظر که باید تدریس شود

علاوه بر عوامل ذکر شده در قسمت فوق، درس مورد نظر نیز در هزینه تدریس موثر است. دروسی که از پیچیدگی بیشتری برخوردار هستند، در مقایسه با دروس آسان تر هزینه بیشتری نیاز دارند.

به عنوان مثال: برای تدریس درس ریاضی و فیزیک مسلما باید هزینه بیشتری در مقایسه با تدریس درس دینی پرداخته شود.

تضمینی و یا غیر تضمینی بودن کلاس

برخی از استاتید و معلمان تدریس خصوصی را به صورت تضمینی انجام می دهند و برخی دیگر به صورت غیر تضمینی. به این معنا که اساتیدی که دروس خود را تضمین می کنند به دانش آموز تضمین می دهند که او پس از اتمام دوره آموزش نتیجه مورد نظر خود را دریافت می کند.

در نتیجه در این شرایط مشخص است که نتیجه حاصل از تدریس به صورت 100 در صد جواب می دهد.

از این رو تضمینی و یا غیر تضمینی بودن تدریس در هزینه موثر است.

در انتهای این مطلب باید بگوییم که قیمت تدریس خصوصی آنلاین در سال 1400 تقریبا از میزان 50 هزار تومان الی یک میلیون تومان متفاوت است و حتی ممکن است که بیش از این میزان نیز بشود.

دیدگاه ها